Sağlıklı Kilo Vermenin 3 Yolu

Fazla kilolar neredeyse bu sorundan muzdarip olan pek çok insan için kurtulmaya çalıştıkları bir dert olarak algılanmaktadır. Fazla kiloları ile mutlu olan insan sayısı da hiç az değildir. Bizim konumuz fazla kilolarını dert eden ve onlardan kurtulmak isteyen insanlar için.

Kilo vermek sanıldığının aksine hiç zor bir eylem değildir, düzenli beslenerek ve vücudunuzun ihtiyacı olan enerji miktarını karşılayacak şekilde öğünler tüketerek çok basit bir şekilde kilo verilebilir. Tabi bunu başarabilmek için belirli bir irade ortaya koyabilmek gerekmektedir. Bu irade ise bir çok insan için zorlayıcı olabilmektedir.

Sırasıyla Kilo Vermenin 3 Yolunu İnceleyelim

1- ) Spor ve Egzersiz Yapmak
Normalde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinden fazlasını tüketiyorsanız. Bu besinlerden gelen enerjiyi yakmanız gerekir. Bunun en doğru yöntemi ise düzenli bir biçimde spor yapmaktır. Spor salonunda, doğada, parkta veya bahçede fark etmez, eğer besinlerden aldığınız enerjiyi yakabiliyorsanız bu sizi amacınıza ulaştırır.

2- ) Intermittent Fasting Yöntemi
Bu yöntem ile vücudunuzu aç bırakarak, vücudun kendine gereken enerjiyi depolarından almasını sağlayabilirsiniz. Bir nevi oruç tutmak gibi anlaşılabilir. Intermittent Fasting Yöntemi tabi ki detaylı bir biçimde öğrenilmesi gereken oldukça geniş bir yöntemdir. Bu yazıda bu yöntemin detaylarına değinilmeyecektir.

3- ) Öğünlerde Besin Miktarı Azaltma (Diyet)
Öğünlerinizde tükettiğiniz besin miktarını azaltarak gayet rahat bir biçimde kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Düzenli bir biçimde öğünlerinizi ve günlük harcadığınız enerji miktarını kontrol ederek, hızlı bir biçimde kilo vermeniz mümkün.